top of page
  • Szerző képehelloegyiptom

A BRAZIL JÁTÉKOS TOPORGÁSÁNAK EGY NEVETSÉGES TIZENEGYES LETT A VÉGE A KLUB-VB-N - VIDEÓ

Az al-Ahli szerezte meg a harmadik helyet a katari labdarúgó klubvilágbajnokságon, miután a csütörtöki bronzmérkőzésen gól nélküli döntetlen után tizenegyesekkel legyőzte a Palmeirast.

A brazil együttest az elődöntőben a mexikói Tigres UANL múlta felül, míg az egyiptomi csapatot a Bayern München ütötte el a döntőbe jutástól.

Ezúttal a 90 perc nem hozott döntést, a tizenegyesrúgásoknál pedig a csak kétszer hibázó al-Ahli kerekedett felül. Az első öt rúgóból csak az afrikai BL-győztes játékosa, Banoun találta be, míg a Palmeiras első lövője, Rony addig toporgott és szökdelt, hogy saját magát is összezavarta.

Vereségével a Palmeiras lett az első dél-amerikai klub, amely harmadiknál rosszabb helyen zárt a klubvilágbajnokságon.

Eredmény: a 3. helyért: al-Ahli (egyiptomi) – Palmeiras (brazil) 0-0 - tizenegyesekkel: 3-2